slovenske alternativne leto

 Bez Ladu a Skladu

Stálica na slovenskej hudobnej scéne, hudobná undergroundová skupina, ktorá vznikla v roku 1985 v Trenčíne. Skupina je známa aj svojou vizážou, ku ktorej patria čierne obleky, úzke kravaty, biele ponožky a tmavé okuliare Je známa svojou rytmickou ale i kakofonickou hudbou a metaforickými textami pre ktoré bola v 80. rokoch typická odvážna kritika politického režimu. V r. 2009 ju americký denník New York Times zaradil medzi skupiny, ktoré prispeli k pádu železnej opony v štátoch bývalého komunistického režimu a jej členov tiež nazval „hudobníkmi, ktorí vyčnievali spoza železnej opony. Skupina zaznamenala pozitívny ohlas už na svojom prvom koncerte.

V r. 1986 absolvovali Bez ladu a skladu svoj prvý veľký koncert, sprostredkovaný manažérkou skupiny E, Lenkou Zogatovou, na ktorom si zahrali s Chórom vážskych muzikantov a spomínanou skupinou E. Na základe koncertu sa skupina dostala na pražský RockFest, ktorý jej pomohol odštartovať kariéru. V r. 1987 si Bez ladu a skladu zahrali na spoločnom koncerte spolu so svetovo uznávaným džezmenom Jiřím Stivínom, ktorý zorganizoval manažér a organizátor koncertov Ladislav „Agnes“ Snopko. V tom istom roku nahrali svoj prvý videoklip k skladbe Udavač a absolvovali poľské turné. Napriek istým koncertným činnostiam musela skupina neustále čeliť aj zákazom hrania.

Nekonečná aura, ktorá vyžaruje z pódia pri ich koncerte je zárukou neopakovateľného zážitku, povinnou jazdou pre fanúšikov alternatívnej scény a sobotňajším zlatým klincom nášho programu.

Michal Kaščák a jeho družina zvaná Bez ladu a skladu sa na vás tešia.

-----------------
Nalaďte sa: TU