slovenske alternativne leto

 bdhs

Skupinu založili v roku 2015 v Prešove Tomáš Paľo, Tomáš Urban a Lukáš Gulden. Hrali v zložení: trombón, bubon, barytónsaxofón. Ich zámerom bolo preniesť silu Lowbrass nástrojov a agresívnosť tanečnej hudby typu Prodigy, Fatboy Slim, či RATM do live neozvučenej pouličnej show, čo sa im podarilo zrealizovať takmer dokonale. Zo zámeru interpretovať elektronickú tanečnú hudbu akusticky sa postupne stávala skupina s elektronickým zvukom a ďalšími vplyvmi.

Pri akustických setoch je to tanečná hudba na akustických nástrojoch (dychy, bicie a spev). S prvkami EDM (techno, house, disco) s charakterom pouličného vystúpenia.

Pri pódiových vystúpeniach sa charakter mení na elektro-akustický. Dychové a bicie nástroje doplnia syntetizátory, el. basgitara a gitara a el. bicie.

Kapela hrá v zložení : Tomáš Paľo - trombón, spev, Tomáš Urban - gitara, bicie, bassgitara, Lukáš Gulden - baritón sax, Jaroslav Janek - trúbka, klávesy, Miroslav Szirmai – bicie, Martin Urban - veľký bubon, gitara, bassgitara, (hosťuje Igor Veverka - tuba).

Kapela s nezameniteľným zvukom a drajvom, zmyslom pre humor nie je žiadnym nováčikom na slovenskej alternatívnej scéne hrali napríklad na Pohoda Festival, Vrbovské vetry, Hradecký slunovrat, Festival Končiny a ďalšie. Za jeden z väčších úspechov, považuje možnosť robiť predkapelu skupine FREESTYLERS na Bratislavskom koncerte, ktorý sa, ale nakoniec neuskutočnil (no boli na plagáte).

U nás si zahrajú v sobotu v noci a určite roztancujú celý Bzovík. Kapela Blikajúci Dychový Hudobný Systém sa na vás veľmi teší.